• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

2023 Teknofest/Tübitak Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması

2023 ASOTEK İHA Takımı Üyeleri

İlker DEMİR
İlker DEMİRTakım Danışmanı
İlker DEMİR
İlker DEMİRTakım Danışmanı
ASO Teknik Kolejinde Elektronik Öğretmeni ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alan Şefi olarak görev yapmaktadır.Takımımızda danışman ve pilot olarak görev almaktadır.

Berat ERKOÇ
Berat ERKOÇTakım Kaptanı
Yazılım & Elektronik & Mekanik ve Mekanik Tasarım

Berat ERKOÇ
Berat ERKOÇTakım Kaptanı
Yazılım & Elektronik & Mekanik ve Mekanik Tasarım

Ben okulumuzun Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümünde 11. sınıf öğrencisiyim. 10 yaşımdan beri projelerle ilgilenmeye başladım. 2018 yılından beri proje yarışmalarına katıldım. 2020, 2021 ve 2022 tarihlerinde de Teknofest yarışmalarına katılarak iyi dereceler elde ettim. Kendimi her yönden geliştirmeye başladım. Okulumuzun verdiği derslerle birlikte pnömatik, elektrik-elektronik, arduino, otomatik kumanda, torna cnc, freze cnc, plc, Solidworks; kartezyan, delta, mafsallı robot kullanımı ve programlanması gibi becerilerimi geliştiriyorum. C, C++, c#, Flutter ve Python yazılım dillerinde de kendimi geliştiriyorum. Python dilinde çoğu kütüphaneyi kullanmayı biliyorum. Şuan dronekit kütüphanesini öğreniyorum. Unreal Engine 4 ve Altium Designer gibi programlarını da öğrenmeye başladım. OpenRocket, Adobe Indesign, Adobe Photoshop ve Adobe Premiere Pro programlarını kullanabiliyorum. Takıma yazılım, elektronik, mekanik ve mekanik tasarım alanlarında katkıda bulunacağım.

Ahmet Melih ALKAN
Ahmet Melih ALKANMekanik ve Mekanik Tasarım
Ahmet Melih ALKAN
Ahmet Melih ALKANMekanik ve Mekanik Tasarım
Küçüklüğümden beri bilgisaylara ve bilgisayar programlarına ilgi duydum.9. sınıfta bana katkı sağlayacağını düşündüğüm için 3D modelleme kursuna gittim ve kendimi bu alanlarda geliştirdim.Takımıma mekanik tasarım alanında katkı sağlayabileceğimi düşünüyorum.

Ali ŞEN
Ali ŞENMekanik ve Mekanik TasarımAli ŞEN
Ali ŞENMekanik ve Mekanik TasarımSolidworks, NX, Catia ve Autocad programlarından 3 boyutlu çizim ve tasarım yapabiliyorum.NX CAM'i kullanabiliyorum bunun yanı sıra kendimde G kod oluşturabiliyorum.Takıma mekanik ve mekanik tasarım alanlarında katkıda bulunacağım.

Mahmut Eren BİLEN
Mahmut Eren BİLENMekanik ve Mekanik Tasarım
Mahmut Eren BİLEN
Mahmut Eren BİLENMekanik ve Mekanik Tasarım
Küçüklüğümden beri teknolojiye ilgi duyaıim. 9. Sınıfta 3d modelleme eğitimi aldım hala alıyorum. Aynı zamanda elektrik devrelerine ilgim var.

Ensar TURHAN
Ensar TURHANYazılım & ElektronikEnsar TURHAN
Ensar TURHANYazılım & ElektronikKüçük yaşlardan itibaren yeni şeyler üretmeye merakımdan dolayı kendimi elektronik ve yazılım alanlarında geliştirdim.Görüntü işleme ve nesne tanıma üzerine çalışıyorum.Takımıma yazılım ve elektronik alanlanlarında katkıda bulunacağım.

Osman Tuna AYDIN
Osman Tuna AYDINYazılım
Osman Tuna AYDIN
Osman Tuna AYDINYazılım
Küçüklüğümden beri teknolojik aletleri öğrenmek amacıyla yoğun araştırmalarda bulundum. Gelişim bittikten sonra basitten başlayarak elektronik devrelerle çalıştım.Yazılım alanında çalışmalarda bulundum.Tüm bu süreçte bilgisayar ve bilgisayar bileşenlerinin şart olduğunu düşünerek küçük yaşlarımdan beri bilgisayar kullanmaktayım. Şuan yazılım ve elektronik alanlarında çalışmalarda bulunuyorum.

Eyüp Enes SAPMAZ
Eyüp Enes SAPMAZGrafik Tasarım
Eyüp Enes SAPMAZ
Eyüp Enes SAPMAZGrafik Tasarım
Bilgisayara ilgim 10 yaşında başladı.Liseye geçtiğimde ADOBE ile tanıştım ve ileriye dönük hayatımda işe yarayacak programlarını öğrenmeye çalıştım.Şuan ADOBE’nin birçok programını kullanabilecek bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum.Takımıma grafik tasarım alanında yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.